Sady auto žárovek marki: Audi

Audi
Oficiální stránky Audi

Audi – německá značka automobilů patřící do skupiny Volkswagen AG. Historie značky je velmi zajímavá, protože pochází ze slavné slovní hry, ve které Audi znamená „poslouchejte!“. Sídlo společnosti je v současné době v Bavorsku, konkrétně v Ingolstadtu. Zakladatelem společnosti je August Horch. Logo Audi se skládá ze čtyř ráfků, které symbolizují původní čtyři značky zahrnuté ve skupině.

Audi představil na automobilovém trhu řadu technologických inovací, jako je motor s mechanickým vstřikováním, pětiválcový benzinový motor nebo pohon všech kol. První automobil s pohonem čtyř kol (quattro) opustil továrnu v roce 1980 a v roce 1991 se pohon všech kol stal základním vybavením vozů Audi. Toto řešení je ještě dnes používáno.

Za 25 let se Audi výrazně zlepšila naftovými motory instalovanými v automobilech, díky nimž se stala nejen silnější, ale také emise méně škodlivých látek do atmosféry. Nejslabší motory, s nimiž se setkáváme v moderních modelech, mají výkon 90 HP, zatímco nejsilnější modely modelů mohou dosahovat až 385 HP. Nejčastěji zvoleným motorem v modelech Audi je 2.0 TDI.