Sady auto žárovek marki: Fiat

FIAT
Oficiální stránky Fiat

FIAT – značka je zkratka pro Fabbrica Italiana Automobili Torino, což v překladu do polského jazyka je italská automobilka v Turíně. Italská značka FIAT byla založena 11. července 1899 Giovanni Agnelli. V současné době opouštějí továrny, které se zabývají, nejen osobními automobily, ale i nákladními vozy. V předchozích letech se zde mohli setkat s letadly, kamiony a zemědělskými stroji, ale jejich výroba nakonec odstoupila.

První auto opustilo továrnu v roce 1900 a bylo to model FIAT 3 1/2 HP. Za krátkou dobu se finanční prostředky společnosti mnohonásobně množily, což jí umožnilo převzít jiné konkurenční značky. Klíčová akvizice proběhla v roce 1969, kdy byla koupena, mimo jiné, Značky Ferrari a Lancia. V roce 1971 koupila společnost Fiat značku Abarth. V následujících letech koupila společnost FIAT i akcie společnosti Iveco, Maserati, Dodge, Jeep a Alfa Romeo.

Po převzetí značky Chrysler se název společnosti změnil na Fiat Chrysler Automobiles. Slavný Fiat 125p byl vytvořen ve spolupráci mezi značkami Fiat a Motoimport v roce 1965. Sériová výroba tzv batole začalo v roce 1967.