Sady auto žárovek marki: Honda

Oficiální stránky Honda

Honda – celé jméno značky je Honda Motor Company. Mezinárodní japonská společnost vyrábějící osobní automobily a dodávky, skútry, motocykly, letadla, stavební a zemědělské stroje a motory. Honda se umístila na prvním místě v žebříčku výrobců motorů na světě a každoročně vydává z továren více než 25 milionů výtisků.

Značku založil Soichiro Honda, který dne 24. září 1948 zaregistroval operace. V prvních letech se Honda nezabývala výrobou automobilů. To se změnilo teprve v roce 1953, kdy prvním vozem uvolneným pod značkou Honda byl model T360. Jednalo se o lehké užitkové vozidlo vybavené motorem o výkonu 30 koní.

Rok 1972 byl průlomem pro japonskou společnost. Společnost Honda Civic, která byla uvedena na trh, se stala hitem a byla jedním z nejaktivnějších vozů a přinesla společnosti obrovské zisky z prodeje. V roce 1981 Honda koupila značku Rover, která byla prodána BMW v roce 1994.

Velkým úspěchem značky byl vývoj nového typu motoru – VTEC. Tento motor je vybaven elektronicky řízeným časováním ventilů a systémem zdvihu ventilů. Díky tomu dosahuje velmi dobrého výkonu při nízké spotřebě paliva. Navíc vydává v konkurenčních vozidlech výrazně méně emisí než motory.