Sady auto žárovek marki: Mercedes

Mercedes

Mercedes-Benz – německá značka automobilů patřící společnosti Daimler AG. V současné době jsou automobily, dodávky, kamiony a autobusy propouštěny z továren pod značkou Mercedes-Benz. Vozy Mercedes jsou považovány za jedno z nejprestižnějších vozů na světě. Je také jednou z nejstarších automobilových značek na světě.

Historie značky začíná v roce 1883, kdy společnost Karl Benz založila společnost Benz & Co. a v roce 1890 založil společnost Daimler-Motoren-Gesellschaft společnost Gottlieb Daimler. Oficiální sloučení značek Benz a Daimler se uskutečnilo v roce 1926 v důsledku změn v německé ekonomice. V té době byla založena společnost Daimler-Benz, která přežila až do roku 1998. Po koupi většiny akcií společnosti Chrysler Německou společnost změnila název na DaimlerChrysler, ale v roce 2007 se uskutečnila další změna názvu, tentokrát v DaimlerAGu. Název Mercedes pochází z názvu dcery Emil Jellink, který byl zástupcem společnosti Daimler.

Značku Mercedes-Benz vždy doprovází myšlenka vytvářet vysoce kvalitní vozy, které vzbuzují fascinaci a přání a zároveň udržují vysokou bezpečnost při jízdě.

K dnešnímu dni vyrábí společnost Mercedes-Benz 550 různých vozidel, z toho 350 osobních automobilů, 140 závodních automobilů a 60 užitkových vozidel.