Sady auto žárovek marki: Mini

Mini

Mini – značka osobních automobilů, od roku 2001 plně vlastněná skupinou BMW. Předtím byly Mini automobily vyrobeny společností British Motor Corporation. Předtím, než se BMC dostala do finančních problémů, vydala auta podepsané jmény Austin 7 a Mini Morris. Původním předpokladem byla výroba malých osobních automobilů zaměřených na méně prosperující část společnosti. Od roku 2001 vyrábí společnost BMW pod značkou MINI vylepšenou verzi automobilu s mnohem větší hmotností a bohatší výbavou.

První generace MINI vydaná v roce 2001 plně odkazuje na svého předchůdce, který byl vyroben v letech 1959-2000. Druhá generace MINI byla vydána v roce 2006 ve spolupráci s PSA. Změny v druhé generaci se týkaly nejen motoru, ale také úpravy karoserie a úpravy interiéru vozidla. Velikost auta se také změnila. V následujících letech se na trhu objevila další generace MINI, jako je Clubman nebo Countryman – první SUV MINI. Třetí generace ikonických automobilů MINI viděla světlo dne v roce 2013.

V roce 2015 byl model Roadster uveden do provozu v roce 2009 a byl stažen z výroby. Kvůli příliš nízkému zájmu o vůz byla výroba zastavena.