Sady auto žárovek marki: Mitsubishi

Mitsubishi
Oficiální stránky Mitsubishi

Mitsubishi – to je japonská společnost, která sdružuje mnoho podniků. Společnost vlastní také společnost Mitsubishi Motors, která je výrobcem osobních automobilů. Aktuální logo a jméno jsou spojeny se třemi diamanty. Společnost byla založena v roce 1870 firmou Yatarō Iwasaki jako dopravní společnost.

Časem se společnost Mitsubishi stala velmi úspěšným podnikem v mnoha oblastech. Společnost se zabývala mezinárodním obchodem, bankovnictvím, výrobou a konstrukcím letadel, stejně jako výroba automobilových dílů. Prvním vozem, který opustil továrnu Mitsubishi, byl model A, který byl modelován na Fiat Zero a vyšel pouze ve 22 kopiích. Po roce začala výroba nákladního auta T1 a pak autobusu Fuso B46.

V roce 1985 založila společnost Mitsubishi společnost Chrysler, ale v roce 1991 koupila zpět své akcie. Ve stejném roce společnost zahájila spolupráci s nizozemskou továrnou Volvo, která o osm let později koupila všechny své akcie.

Nejznámější modely automobilů vytvořené společností Mitsubishi jsou: Pajero, Lancer, ASX, Concept, Space Star, Eclipse, Galant a Colt.