Sady auto žárovek marki: Porsche

Porsche
Oficiální stránky Porsche

Porsche – německá společnost vyrábějící sportovní automobily a luxusní osobní automobily. Značka byla založena v roce 1931 Ferdinandem Porschem, který ve svých mladých letech získal zkušenosti v továrnách Daimler.

První vyrobené automobilové vozidlo opustilo továrnu až do roku 1948 – to byl model 356, přestože první vozidlo pojmenované podle Porsche bylo vytvořeno před 10 lety. V prvním období byly komponenty vozů Porsche shodné s těmi, které se nacházejí v ikonických broucích. Postupně se továrny začaly nahrazovat částmi výroby Porsche.

Jedním z nejoblíbenějších vozů všech dob byl Porsche 911. Výroba auta začala v roce 1963. 911 byl poháněn šestiválcovým motorem namontovaným nad zadní nápravou vozidla. V historii značky se objevilo několik modelů, které dosáhly podobného úspěchu. V roce 2014 opustilo továrny Porsche více než 200 000 lidí automobily, z nichž více než 25% bylo kultovní Cayenne. Podobný úspěch dosáhl model Macan, který prodal téměř 60 000 kusů. kopie. Panamera Porsche je v současnosti panujícím modelem.

Společnost vlastní společnost Volkswagen AG.