Sady auto žárovek marki: Subaru

Subaru
Oficiální stránky Subaru

Subaru – to je japonský výrobce osobních automobilů. Společnost byla založena v roce 1953 a název Subaru znamená galaxii hvězd, která byla použita k vytvoření firemního loga. Jeden z průkopníků japonského letectví založil společnost s názvem Nakajima Aircraft Company. Společnost byla založena v roce 1917 díky Chikuhei Nakajimu. Po válce však bylo rozhodnutím úřadů rozděleno do 12 menších nezávislých podniků. V roce 1953 bylo šest firem propojeno zpět a získalo jméno Fuji Heavy Industries. Společnost zahájila výrobu pracovních strojů, stavebních zařízení a domácích spotřebičů.

Jedním z poboček společnosti Fuji byl automobilový průmysl. V roce 1946 společnost představila první koloběžky Rabbit S-1 do výroby. V roce 1954 Fuji oznámil prototyp vozu P-1 a o rok později se objevil prototyp Subaru 1500. Auta, i přes mnoho zařízení, byla z výroby vyřazena. V roce 1958, kromě autobusů, začala výroba osobních automobilů Subaru 360, což se ukázalo jako hit a výrazně ovlivnilo zlepšení japonského automobilového průmyslu.

Dnes se Subaru může pochlubit sportovními vozy, které se těší velké popularitě. Dne 1. dubna 2017 oficiálně změnila název společnosti Fuji Heavy Industries na Subaru Corporation. Model Subaru Impreza je nejznámější – osobní automobil kompaktní třídy s pohonem 4×4.