Sady auto žárovek marki: Suzuki

Suzuki
Oficiální stránky Suzuki

Suzuki – japonský výrobce automobilů, motocyklů a motorů. Společnost byla založena v roce 1909 Michiem Suzukim. Zpočátku se společnost zabývala prodejem tkacích strojů pro japonský hedvábný průmysl. Po 30 letech provozu společnosti se společnost Suzuki rozhodla vyvinout firmu a v roce 1937 byl vytvořen první prototyp malého vozu s čtyřtaktním motorem chlazeným kapalinou a byl vytvořen hliníkový převod. Výkon motoru byl odhadnut na 13 koní.

Po válce se zvýšila poptávka po malých a levných automobilech. Prvním produktem uvolněným ve větším měřítku společností Suzuki byl motor s motorem s názvem Power Free. Inovace zavedené společností Michio tak apelovaly na zaměstnance patentového úřadu, že obdržel dotaci na další rozvoj společnosti v oblasti motorizace.

Díky velké injekci hotovosti se Suzuki rychle rozvinul, což umožnilo přejmenování na Suzuki Motor Corporation. Do roku 1954 každý měsíc opouštělo továrny Suzuki více než 6 000 motocyklů. Ve stejném roce byl název společnosti změněn na Suzuki Motor Co., Ltd.

V současné době jsou nejoblíbenější vozy značky Alto, Swift, SX4 a Vitara.