Sady auto žárovek marki: Toyota

Toyota
Oficiální stránky Toyota

Toyota – japonská značka automobilů, která je součástí automobilové skupiny Toyota Motor Corporation. Historie společnosti začíná v roce 1918, kdy založila Sakichi Toyoda společnost působící v oděvním průmyslu. V roce 1933 Toyoda zahájila výrobu šestiválcových motorů o objemu 3,4L av roce 1937 byla založena nová firma se specializací na výrobu automobilů.

První vůz s logem Toyota vyšla z továrny v roce 1939 – model A1. O rok později začala hromadná výroba modelu AA. Obzvlášť důležitým rokem pro společnost byl rok 1966, kdy byla Toyota Corolla vystavena světlu dne. Dalším milníkem byl hybridní model Prius, vyráběný masivně od roku 1997.

V roce 1982 byly Toyota Motor Company a Toyota Motor Sales sloučeny do jedné společnosti nazvané Toyota Motor Corporation. V roce 1984 vstoupila společnost Toyota do společnosti amerického automobilového podniku General Motors. Zakládání společnosti umožnilo společnosti Toyota vstoupit na americký trh.

Toyota je luxusní řada vozů uvolněna pod logem Lexus od roku 1989. Mezi nejoblíbenější modely Toyota patří ikonické modely Supra, Corolla, Avensis, RAV4, Prius, Auris a Yaris.