Sady auto žárovek marki: Volvo

Volvo

Volvo – švédská značka osobních automobilů, dodávkových a nákladních automobilů, byla založena v roce 1927. V současné době společnost patří společnosti Geely Automobile. První vůz s emblem Volvo opustil továrnu v roce 1927 jako model OV4. Začátkem roku 1970 značka otevřela moderní centrum pro provádění testů bezpečnosti vozidel – technického centra Volvo. O tři roky později společnost Volvo koupila 30% akcií značky DAF.

Průlom pro společnost Volvo se ukázalo být roku 1999, kdy Ford koupil většinu akcií společnosti. Od té doby byly všechny automobily vyrobeny společností Volvo Car Corporation, členem společnosti Ford Motor Company. Situace trvala do roku 2010, kdy společnost Geely koupila práva na značku Volvo za méněnež 2 miliardy dolarů. Navzdory mnohonásobné změně majitelů se koncept automobilů nezměnil. Hlavním předpokladem společnosti Volvo od jejího založení je výroba spolehlivých automobilů, které zaručují vysokou bezpečnost, pracují v náročných povětrnostních podmínkách.

Automobily s razítkem Volvo jsou vyráběny v 19 zemích. Mezi nejoblíbenější modely patří modely S60, S90, V40, V60, V90, XC60 a XC90.